Uvažujete o adopci či pěstounské péči a nevíte, jak na to? Máte problémy s výchovou dítěte v takové péči? Chceme Vám pomoci, protože děti potřebují rodiče. Na vaše otázky budou odpovídat pracovníci Střediska náhradní rodinné péče v čele s dětským psychologem PhDr. Jiřím Kovaříkem a sociální pracovnicí Lucií Benešovou. Nevíte, co Vás čeká? Přečtěte si řadu příběhů pěstounských rodin.
Dne 1. června 2006 vešla v účinnost novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí. Podoba zákona je výsledkem opakovaných diskusí s odborníky, zástupci státní správy, samosprávy i neziskového sektoru.
Když na posledním srazu spolužáků z gymplu začaly po stole kolovat fotografie dětí, manželek, manželů, psů a dalších domácích mazlíčků, mohla jsem se konečně i já vytasit se zcela novým přírůstkem do naší domácnosti.
Sociálně-právní ochrana dětí je významná součást sociální oblasti a velký rozsah nové právní úpravy si zaslouží vracet se k obsahu zákona a k jeho jednotlivým ustanovením.
Uvědomuji si, že za celou dobu své padesátileté kariéry jsem se setkal jen se dvěma(!) „čistými“ případy, kdy žena z vlastní iniciativy přišla, vyložila mi, že se necítí být dobrou matkou a že by nebylo fair vůči dítěti, aby je právě ona vychovávala.
Nechci nikomu šlápnout do iluzí, ale musím otevřeně říct, že nejsme žádná “vzorová rodina”.
S dospíváním našich dětí se celá rodina dostává do nového stadia bytí.
Jednou z nejtěžších věcí pěstounství je pochopit a přijmout těžké úrazy na duši dítěte. Jestliže platí u dítěte očekávaného a milovaného, že ho máme co nejvíce povzbuzovat a chválit, u dítěte přijatého to platí tisíckrát víc.
Objevování Michalky, její osobnosti, mělo v sobě cosi kouzelného. Nebyli jsme žádní nováčci v práci s dětmi, a přesto jsme brzy zjistili, že Míša je dítě opravdu originální.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.