Děti a pohádky patří nerozlučně k sobě. Nějak se mi ale nedaří najít klasickou pohádku, kterou bych mohla Kryštofovi povídat v původním znění a nemusela zasahovat do děje a měnit ho tak, abych to dítě nevyděsila k smrti nebo mu aspoň neudělala v hlavě pořádný zmatek.
Tajemství proutěného košíku, My všichni školou povinní, Linda, kočka zahradní atd. – to všechno jsou díla z pera spisovatelky Markéty Zinnerové. Před časem jsme se spolu setkaly v čítárně U čerta na křtu její nové knížky Hádanky a básničky pro celý rok.
V Bavorsku žijící literát a hudebník Emil Šaloun připravil pro Českou televizi podle své knihy Skřítek Racochejl sérii stejnojmenných pohádkových příběhů.
Ty knížky jsou jako moje další malé děti. Člověk se o ně pečlivě stará a když jsou hotové a po korekturách, s patřičnými ilustracemi, vypustí je jako dospělé děti do světa.
Alena Kupčíková je asi první dyslektik na světě, který napsal slabikář.
Možnost dnešních dětí slyšet v jiném než školním prostředí výhradně spisovný jazyk je objektivně stále menší.
Jedním ze stálých problémů žáků a studentů je jejich nízká čtenářská aktivita a zde může rodina hodně pomoci.
Učitelé se shodují, že se čtení pro radost postupně vytrácí a nahrazují ho jiné, atraktivnější druhy zábavy.
Když se narodila Rose, jeho třetí dítě, objevil se problém.
Tátové a mámy, rýmujte si s námi, vyzývá titul básnického opusu Hany Hanákové (Sursum, Brno 1999, ilustrace autorka), jehož cestu na knižní trh provázejí i propagační materiály (záložka, kapesní kalendář, omalovánky) s ukázkami textů a ilustrací.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.