Podle odborníků výrazně zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí kojence.
Všichni to známe - protože se rodiče po narození dítěte nemohou svého miminka nabažit, často si ho berou na noc k sobě do postele. Podle mnoha odborníků ale takové chování zvyšuje riziko náhlého úmrtí kojence, a to až pětinásobně.
Podle členů britské pobočky UNICEF se situace ještě více zhoršuje, je-li rodič kuřák nebo alkoholik.
Dětští lékaři v USA a Nizozemsku pak rodičům navíc doporučují, aby minimálně do tří měsíců věku dítěte miminko ukládali bez výjimky pouze do dětské postýlky. V čem je velké riziko je zřejmé - pokud jeden nebo oba rodiče usnou, nemají pod kontrolou pohyby, kterými mohou dítěti neúmyslně ublížit.
Odborníci z britského UNICEF upozorňují, že existují ještě závažnější situace, které mohou vést k udušení dítěte - například při kojení na pohovce. Je třeba poznamenat, že brát dítě do manželské postele na kojení nebo hraní je v pořádku, ale lékaři varují, že spát by ale dítě mělo minimálně do půl roku pouze ve své postýlce nebo na dětském lehátku.
Obě skupiny se shodují na tom, že pro dítě je z hlediska náhlého zdravotního problému nejvhodnější, pokud má postýlku v ložnici rodičů - samostatný dětský pokoj od narození se nedoporučuje.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.