Pro ty, kdo chtějí vědět víc, píšu tohle povídání.
Přišla mi sms od kamarádky: "Víš, že si Jana s Petrem budou brát dítě z děcáku?
Ten kluk je stejný jako mnozí jiní, jen jsem se k jeho osobnímu příběhu dostala blíž.
Důraz na preventivní péči se vyplácí.
Jak jsem už předeslala, Helenka se těžce vyrovnávala s tím, že máme doma ještě jedno dítě (i když se na něj těšila), navíc dítě, které polykalo významný díl naší pozornosti. Kde mohla, tam tu malou štípla nebo jí udělala něco natruc.
Romské děti se ocitají poměrně často v náhradní rodinné péči „bílé“, „gadžovské“ rodiny. Jak se v takové rodině cítí? Jak je přijímá okolí?
Michalka…Míša…Miška…Míšulka…Mišice…Míchačka…Michala…Michaela…Michalice..Michaelina… Kolik jmen má, tolik má i podob.
Před nějakou dobou vyšel v Marianne rozhovor s Terezou Boučkovou, autorkou filmu Smradi a maminkou adoptovaných romských kluků, který vyvolal bouři nevole mezi adoptivními rodiči i mezi některými pěstouny. Autorka v něm popsala vlastní hořkou zkušenost s dospíváním přijatých dětí.
Nejznámější čeští pěstouni manželé Rosnerovi dostali od prezidenta Klause státní vyznamenání, za pár let byli vzati do vazby pro podezření z týrání svěřených dětí. Před dvaceti lety jsem je psychologicky vyšetřil a svěření dětí do jejich péče nedoporučil. A to přesto, že je považuji za hodné lidi s širokým srdcem. Z případu bychom si měli vzít ponaučení.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.