Tento článek bych chtěla věnovat hlavně rodičům, kteří se rozhodují, zda nechat či nenechat očkovat svoje děti proti planým neštovicím.
Neodsuzujeme toho, kdo očkování odmítá úplně, ani toho, kdo věří, že díky očkování bude jeho dítě zdravější. Pro ty rodiče, kteří se rozhodli svoje děti očkovat, máme připravených několik rad, které by jim mohly pomoci projít očkováním co nejbezpečněji.
Odborníci z národní imunizační komise doporučují, aby těhotné ženy byly mezi 28. a 36. týdnem očkovány proti černému kašli.
Virové infekce jater představují jeden z nejzávažnějších celosvětových zdravotních problémů.
Pravidelné očkování dětí je dáno zákonem. Není-li závažný zdravotní důvod, pak dítě musí být podle tohoto zákona očkováno.
„Už jste si vybrali, jaké budete chtít očkování?“ zeptala se nás sestřička při odchodu z ordinace naší dětské lékařky. „Dala jsem vám už nějaké letáčky?“ Vrtím hlavou, ale nejsem si jistá. Různých letáčků jsem dostala spoustu.
Musí dítě skutečně prvních pár roků svého života nosit záchod na vlastním těle?
Celé těhotenství jsem byla přesvědčená, že budu používat látkové pleny. Nejsou na jedno použití, takže vyjdou levněji, častěji se vyměňují, takže dítě nemá opruzený zadeček, jsou ekologičtější, lépe se v nich vyvíjí kyčle...
V České republice bude v letošním roce poprvé možno očkovat proti všem skupinám meningokoků.
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.