Deprese je onemocnění celého organismu. Na jejím rozvoji se podílí jak psychická, tak i biologická zátěž.
RIAPS (Regionální institut akutních psychiatricko-psychosociálních služeb) je krizové centrum. Nabízí služby všem, jež se ocitnou v situaci, kterou již nemohou řešit sami svými vlastními prostředky a rozhodli se, že požádají někoho o pomoc.
„Co když to na mě někdo pozná? Co když se mi budou smát? Všichni uvidí, jak jsem nemožná! Nikdy to nezvládnu! Určitě si toho všimnou!
Úryvek z apelujícího dopisu, který vznikl jako reakce na hromadně rozesílaný e-mail. Zmíněná žena pochází z Austrálie, ale tématika poporodní deprese je zajisté transkontinentální. Je zajímavé, jak zkreslené představy o tomto onemocnění panují...
Nejčastější důvod delšího a protáhlého stonání, kterým dítě řeší strach, je u školáků opravdu většinou škola.
Co když se dítě ocitne v roli pozůstalého, v roli sirotka? Umíme mu opravdu porozumět? Umíme mu pomoci?
Krize přichází vždycky nečekaně. Vplíží se do života tiše jako měkce našlapující toulavá kočka. Vkrade se do každodenní rutiny spolu s lezavým podzimem, pachem tlejícího listí s cáry žluklé mlhy, se smogem, povalujícím se pod kopci.
Zdravím všechny maminky a zárověň prosím o radu těch, které mají podobnou zkušenost jako já.Ta zkušenost se nazývá poporodní deprese. Stále nikde nemohu najít nějaké pozitivní ohlasy na léčbu této „nemoci“.
Je těžké o něčem takovém psát. Myslela jsem prostě, že láska k dítěti je samozřejmá věc, ale...
A pak následovaly, troufnu si napsat, nejhorší dny mého života umocněné mým šestinedělím...
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.