Na víceleté gymnázium se vždy hlásí dítě prostřednictvím svých rodičů. A jaké jsou tyto děti a jací jsou jejich rodiče?
Přijímací zkoušky dítě zastihnou v nelehkém období dospívání. Je to poměrně nestabilní doba plná změn a zvratů v psychické oblasti.
Když jsem odcházela ze základky, vybrala jsem si gymnázium hlavně proto, že se nebudu muset tak brzo rozhodovat, kam dál.
Matematická beruška je nekomerční projekt, jehož cílem je shromažďovat a šířit užitečné informace pro všechny, jichž se týkají příjímačky na osmileté (částečně i šestileté či čtyřleté) gymnázium.
Tak je to tady. Čtyři roky na střední zdravotnické škole utekly zběsilou rychlostí a nás maturanty teď čeká první nejtěžší zkouška v životě – maturita.
Ministerstvo školství zvažuje, že by spolu se zřizovateli středních škol časem omezilo proud dětí, které odcházejí na víceletá gymnázia.
Ráda bych se dnes vyjádřila k tomu, proč někteří milující rodiče nesměrují své děti ke studiu na víceletých gymnáziích.
Dohady kolem nového školského zákona odstartovaly diskusi, která zneklidnila dosud i "pohodové" rodiče. Začalo to informací, že si dítě může dát přihlášku pouze na jednu střední školu. V zásadě však nejde o velký problém.
Největší vliv na to, jakého vzdělání děti nakonec dosáhnou, mají u nás rodiče.
Matematika se podle ministra školství Marcela Chládka může stát povinným maturitním předmětem nejdříve ve školním roce 2018/2019.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.