Re: mýdlové ořechy
Takže: první dotaz: mýdlové ořechy nemají vůbec nic společného s lískovými ořechy (nebo jakýkoliv jiným ořechem, který se jí). Vyzkoušejte tedy mýdlové ořechy bez obav. Jen dodávám, že vždy je důležité prádlo dobře vymáchat, odstranit zbytky prací směsi, ať už je jakákoli- prací prášek, gel, atd..
Druhý dotaz: podávání probiotických kapek má spíše preventivní efekt (což je ovšem taky cenné), pomáhá k nastolení správné střevní mikroflóry. Pokud se ale dítě narodilo jako atopik (zvýšená pravd.zejm.pokud oba rodiče jsou atopici, zejm.matka), pak nedokážou zabránit tomu, aby se projevila alergická reakce např.na mléko, vejce, ořechy, či další z nejsilnějších "dětských" alergenů, pokud je tedy k tomu vrozená dispozice. Co je ale důležité vědět:
V souvislosti s tím chci upozornit na preventivní kroky u tzv."rizikových" dětí (atopie v rodině) - bude se jim věnovat 4.díl seriálu - jde o to podávat ty nejsilnější dětské alergeny až po určité době a další preventivní kroky:
cituji z připravovaného dílu:
"....pokud dítě prospívá, tak by maminka rizikového dítěte měla plně kojit nejméně 6 měsíců (dle WHO je kojení doporučováno pokud možno až do 2 roku věku), při nedostatku mléka se doporučuje náhrada vhodným umělým mlékem (jiné slouží pro prevenci alergie na BKM – HA formule, jiné pro léčbu alergie na BKM – úplné hydrolyzáty, např.Nutrilon pepti, popř. až na aminokyseliny naštěpený Neocate). Nemléčné přípravky podávat pokud možno až po 6. měsíci života. I pokud rizikové dítě reaguje normálně, tj.neatopicky, soju, citrusy a pšeničnou mouku zavádět nejdříve po dosažení 1 roku života, po 2. až 3.roce zavádíme kravské mléko, vejce, ořechy a ryby. Pěkný a ucelený článek o HA dietě pro rizikové děti je na stránkách http://www.rodina.cz/clanek6470.htm ....."
Snad jsem odpověděla všechno, kdyžtak se ještě zeptejte. *Věra*
Odpovědět