Chci upozornit na možnou alergickou reakci dětí poté, co se do koupele použije přípravek z kozího mléka - pokud má dítě AE jako důsledek alergie na BKM (bílk.krav.mléka), což je poměrně častý jev ve věku 0-3 roky, pak (zkřížená alergie) může dojít i k reakci na mléko kozí a výrobky z něj. Taková koupel v syrovátce, ať už kravské či kozí se pak může stát doslova hazardem se zdravím dítěte v tomto případě.
Nezlobte se na mě, ale protože mám také chemické vzdělání, ta věc s ph-balancerem a neutralizací VŠECH dráždidel je nesmysl. (ale dobrý komerční tah, to uznávám). Kupříkladu parfemaci (např. látky
Geraniol, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate) určitě nevyneutralizujete žádným ph-balancerem.
Stejně tak je nesmysl, že plnidla se nedají vymáchat
Jako plnidla se většinou používají v pracích prášcích síran sodný, ethylaklokol, a další látky, které naopak mají za úkol zvýšit rozpustnost směsi ve vodě- čili právě plnidla se zrovna dají vymáchat nejsnáze!!!
Aneb pro všechny úvod do chemie pracích prášků:
Prací prášek se skládá z:
1)Tenzidů (hl.účinná látka, která se podílí na odstranění špíny a nečistot)
2)systém aktivačních přísad (změkčují vodu a tím zvyšují účinnost tenzidů, udržují pH prací lázně)- sem patří hlavně nosiče = fosfáty, které jsou v šetrnějších prášcích nahrazeny např.zeolity; patří sem též bělící látky, enzymy a regulátory pěnivosti (ochrana pračky)
3)systém pomocných přísad (sem patří např.opticky zjasň.prostředky - OZP, inhibitory koroze, parfemace, barviva, mirkobicidy a antistatika)
4)speciální aditiva (např.polyfosfáty, polykarboxyláty)
5)plnidla - slouží k dosažení vhodné prodejní formy a koncentrace prášku (hl.síran sodný, čili nic, co by nás mohlo znepokojovat co do vlivu na pokožku naší či dítěte)
Mějte se pěkně a praní zdar *Věra*