Neumí si poradit, to je vtip? Civilizační choroby si lidi z velké části způsobují sami. Nedodržují rady lékařů a neřídí se ani zdravým rozumem. Tam, kde lidé umírali dříve v prod.věku si lékaři s řadou chorob poradit umí (psala jsem o nemocech srdce a cév - velké zlepšení). Nelze přehlédnout, že průměrný věk lidí se zvyšuje, úmrnost např.dětí na řadu dříve smrtelných nemocí se naopak snižuje(včetně té zde diskutované rakoviny). Lidé se příliš spoléhají na "všemocnost" lékařské vědy. Ona bohužel všemocná není. Se spoustou chorob si poradí, s některými ne. Nutná je účast pacienta, lékař "za něj" tu práci eodvede jen sám, v tom se asi i shodujeme. Stejně jako v tom, že zhroucená psychika (třeba z odchodu milovaného člověka - ať už jde o smrt nebo rozchod) může spustit nejen rakovinu, ale jistě i řadu dalších nemocí. Můj táta říká - dříve člověka buď ranila pepka nebo umřel na úbytě. (Taky ctihodným kmetům bylo cca 50 let.) Dneska máme tisíce diagnóz....
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.