Markéto Melicharová, Tyhle nemoci tu byly vždy. Autoimunitní onemocnění se jistě vešly pod označení úbytě a lidé na ně dříve nebo později zemřeli. Na cukrovku I.typu se umíralo pár let(měsíců) po jejím propuknutí než se zjistila příčina a lidé začali vyrábět inzulín. (za diabII.typu si často můžou dnešní lidé sami) Alergie a ekzémy bych z valné části připsala spíše horšímu prostředí, možná i některá nevhodná medikace je může způsobit. Infekční nemoci byly často fatální nejen pro svého nositele, ale i pro jeho široké okolí. Jak se medicína podílí na šíření AIDS? Fakt tomu teda nerozumím. Řada lidí má rakovinu ve vyšším věku, dříve by již byli v 70ti letech po smrti na úbytě nebo šlak. Nikde jsem nenapsala, že moderní medicína zvládne všechny nemoci. Prastaré léky našich babiček ale zjevně taky ne. Proč tedy nekombinovat obojí? A proč se někteří lidé dožijí 120 let? Nevím. Ale kolik jich je a v jakém jsou stavu? Ti kteří se dostanou do médií velmi často o moc velkém štěstí nevypovídají. Nejspíše tam bude zdravý gen.základ, zdravá životospráva, možná zdravé prostředí a hlavně "velká klika".
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.