Význam hádání a pošťuchování se tkví v tom, že se jimi děti učí prosadit se a najít si své místo mezi sobě rovnými. Tomu se nemohou naučit ve vztahu k rodičům, anebo ve vztahu k jiným dospělým.
Sourozenecké hádky, bitky, žalování, ukřivděné kňourání a svalování viny jeden na druhého, někdy i nadávání a naschvály. To je častá realita mnoha našich rodin s více než jedním dítětem.
Můj syn sám u ničeho nevydrží ani minutu. Odpověď na zajímavý dotaz v naší poradně.
Každé dítě má v rodině svou jedinečnou roli, která je zásadně jiná než role jeho sourozenců.
Do pedagogicko-psychologické poradny za mnou přicházejí nejrůznější děti. Snad až na zanedbatelné výjimky je pokládám za zcela normální. Proč jsou tedy svými rodiči přiváděny?
„Mám problémy s bráchou. On je o dva roky starší než já a moc si spolu nerozumíme,“ svěřuje se nakrátko ostříhaná černovláska Lenka. Katka zase neví, jak zlepšit svoje vztahy s maminkou, do kterých teď vstoupil matčin nový přítel. O novém projektu "Dokážu to?"
Starší děti přece mohou pomáhat s těmi mladšími, nebo ne?!
Jak pomoci týranému, zneužívanému a zanedbávanému dítěti? Děti ohrožené syndromem CAN žijí mezi námi. Co dělat, když si myslíme, že dítě, které třeba denně potkáváme, je zanedbáváno, či dokonce týráno nebo zneužíváno?
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.