České děti se hrbí. Špatně stojí i sedí. U puberťáků se dokonce uvolněný postoj a shrbená záda staly módou. Zdaleka si přitom nezadělávají jen na problémy s páteří. Špatné držení těla působí na celý organismus, a dokonce i na naši psychiku.
Vy, kteří jste s námi na Rodině během bezmála tří uplynulých let již déle, jste si možná povšimli, že určitým témat se snažíme vyvarovat nebo je opatrně obcházíme.
Plavání vám přinese spoustu krásných zážitků. Přesto jsou tady rizika, o kterých víme. Proto existuje mnoho opatření, která musíme dodržovat - organizátoři i rodiče.
Další soubor cviků s míči. Předcházející cviky naleznete tady, ale přečtěte si také úvodní článek o cvičení s míči.
Zjistil dětský neurolog, že vývoj hybnosti vašeho dítěte není úplně v pořádku a proto vás s ním poslal na rehabilitaci?
Aktovky plné učebnic, nedostatek pohybu, počítač a za ním shrbené děti. Nepatrné maličkosti, které se však mohou vážně podepsat na zdraví naší nejmladší generace. Jedním z nejnebezpečnějších důsledků takového životního stylu může být i skolióza - tedy vadné držení páteře, které je spojené s rotací těl obratlů.
Moje maminka vždycky s nepochopením kroutí hlavou, když chodím na jakýkoliv druh fitnesu a vrčí na mne: "Kdybys musela pořádně makat, tak jako já jsem musela, nepotřebovala bys žádný fitnes."
O dětské rehabilitaci s fyzioterapeutem doc. PaedDr. Pavlem Kolářem.
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.