Re: Jen trochu více tolerance
Nemohu než souhlasit !!!
Podstatou všeho je fakt, že s námi, v našich rodinách, žije jiný živočišný druh, který má jiné sociální chování a přesto se dokázal začlenit do lidské společnosti. Soužití psa s člověkem přece nepřináší pouze negativa. Tito tvorové nám přinášejí mnoho pozitivního, jako je pocit radosti, přátelství, věrnost, humor.......Jsem velice ráda a věřím tomu, že velká část lidí chápe, že právě oni jsou zodpovědní za výchovu svého psa. Stejně jako lidé mají i psy povahové vlastnosti. Některý je kliďas, jiný cholerik a právě povinností majitele je tyto vlastnosti rozpoznat a podle toho se zachovat.
Domnívám se, že i lidé, kteří psa nemají, musí znát určitá pravidla právě proto, že na této planetě jsme sice nejinteligentnější živočišný druh, nikoli však jediný !!! Určitá tolerance a míra znalostí je vždy na místě. Vždyť i malý jezevčík nás pěkně prožene, když před ním budeme prchat a ještě k tomu náležitě povykovat. Neboť psu velí lovecký instinkt - co přede mnou utíká mohu ulovit. Naopak, zastavím-li se, psa přestanu bavit a on zpravidla ztratí zájem.
Ze zkušenosti majitelky dvou kníraček, ale také matky dvou synů ( 1 a 8 ) mohu konstatovat, že pozitivní faktory převyšují nad těmi negativními. Děti začínají poznávat, jak se chovat ke psům našim, ale i těm cizím. Jak o ně pečovat a mít tak za někoho zodpovědnost. Já sama nikdy na ulici neoslovím jiného člověka se slovy „vy ale máte krásnou kabelku“ ale nedělá mi problém říci „vy ale máte krásného psa“. Z toho vyplývá, že pes má v naší společnosti velkou sociální roli. Buďme jen tolerantní (majitelé psů i ostatní) a využijme toho ve svůj prospěch.
Odpovědět