9.6.2004 12:19:30 Hanka, 1 dcera (3 roky)
Re: Ahoj Hanko,
Ahoj,
nechte jsem asi kde koho uvedla v omyl, bohuzel nejsem "ta Hanka" (myslim ze vim okoho jde - mohla by to byt Hanka Sibrinova).
Anglie je mezi zapadnimi staty vyjimka (vetsina "zapadni Evropy" aspon nekomu drahou lecbu RS plati), z naseho uhlu pohledu ma Anglie zvlastni pristup k lecbe nemoci obecne a pomerene slozity system zdravotniho pojisteni. Fakt ale je Ceska republika je z byvalych satelitu SSSR jedinym statem, ktery lecbu plati.Myslim, ze nase zdravotnictvi je obecne na zapadni urovni (ve zdravotnictvi pracuji). Problem je to ale vsechno ufinancovat. Jak za mene penez udrzovat zapadni uroven zdravotnictvi, kdyz i na zapade maji problem vse zaplatit. A bude hur: lekari (nebo spise farmaceuticke a jim podobne firmy) jsou sikulky a vymysli spoustu novych lecebnych metod, ale jen malokdy jsou levnejsi nez ty stavajici.
Mise ma urcite smysl pomoct - chci jen upozornit za takovych Mis je tu hodne - vetsina lidi s RS, pro ktere je tato lecba urcena onemocni mezi 20 a 30. rokem, tedy casto maji deti, prave dostudovali atd. a zkuste vybrat toho, kdo si "zaslouzi" byt lecen a kdo ne. Jenze vybirat se musi, pro vsechny nejsou prachy. A to mluvime jen o RS, onemocneni vyzadujicich nakladnou lecu je urcite mnohem vic.
Mozna by to chtelo prehodnotit system zdravotniho pojisteni. Mohlo by to treba byt opravdu pojisteni: podobne jako se domy pojistuji proti zivelnym pohromam, zdravotni pojisteni by fungovalo v opravdu zavaznych a drahou peci vyzadujicich nemocech a urazech. Proste paralen na nachlazeni by si clovek platil ze sveho, ale transplantaci jater by mu zaplatili.
No nic, to je z trochu jineho soudku. Pardon.
Hanka
Odpovědět