Proč děti mívají u tabule těžkosti?
Většině dětí a především pak těm nejmladším školákům dělá dobře, když jsou při vyučování vyvolány a je jim uděleno slovo. Jinak to bývá ale tehdy, když jsou vyzvány, aby přišly k tabuli a tam řešily nějakou úlohu ať už z jazyka či matematiky. Pak se u nich začínají probouzet pocity ohrožení a cesta k tabuli představuje pro mnohé zátěžovou situaci. Stále znovu se potvrzuje, že děti, které nemají v sešitě a ve školních pracích žádné chyby, u tabule mívají těžkosti.
V čem je ten zakopaný pes? Existuje několik možných příčin, kterým lze tento problém přičítat:
Tyto důvody a další individuální dispozice, jako například velká plachost, zařazují psaní na školní tabuli do skupiny dětských strašidel. Existuje však několik možností, jak dětem alespoň částečně odpomoci od tohoto problému: Buďte ke svému dítěti citliví a zdůrazněte mu, že není žádná tragédie, když se u tabule občas něco nepovede. Poraďte mu, aby v průběhu řešení zadané úlohy několikrát poodstoupilo od tabule a překontrolovalo si již vypracovanou část. Pokud je jeho strach velmi silný, upozorněte na to učitele.
Psaní na tabuli je svým způsobem umění a ne všichni jím dokážou vládnout – i do textů samotných učitelů se mnohdy vloudí chyby, které by se na papíře či v počítači neměly šanci objevit. Nezbývá než tuto dovednost pomoci dětem trénovat a povzbuzovat je ve správném zacházení s tímto médiem.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.