Člověk má dělat to, nač má sílu. Protože problém stále řeším, přečetla jsem si ji velmi pozorně a také tímto svým virtuálním přítelkyním ze srdce děkuji. Pokusila jsem se rady a doporučení shrnout a okomentovat."/>
Tento článek reaguje na diskuzi ke článku Člověk má dělat to, nač má sílu. Protože problém stále řeším, přečetla jsem si ji velmi pozorně a také tímto svým virtuálním přítelkyním ze srdce děkuji. Pokusila jsem se rady a doporučení shrnout a okomentovat.
Návštěva neurologa: samozřejmě jsem zvažovala problém čistě fyzického rázu, ale syn se uklidní v 95% intenzivním věnováním pozornosti (tzn. na ruky a mluvit a ukazovat, obrázky na stěně, zrcadlo, cvakání vypínačem, hračky typu maňásek, záclony, z kočáru vytáhnout a ukazovat krajinu apod.), myslím, že v případě neurologického problému, případně v článku zmiňovaných zkrácených krčních svalů, by to tak nefungovalo (můj názor).
Návštěva gastroenterologa: v našem případě by mohlo jít o skrytý reflex (jícnový), ale nevím zda to má nyní, ve fázi přechodu na kombinovanou stravu, ještě význam (má 2 - 3 příkrmy denně).
Návštěva homeopata: stále zvažuji (paradoxně mi to komplikuje fakt, že mám farmaceutické vzdělání a osobní zkušenosti s monokomponenty dosti rozporuplné, ale je pravděpodobné, že by se pro malého konstituční lék našel). Na koliku jsme užívali Colocynthis 9CH, 5granulí do 100ml vody a po lžičkách podávat během dne, změnu jsem nepozorovala.
Návštěva ambulance pro neklidné novorozence a kojence při FN Motol: zkusím to ještě přes psycholožku z našeho MC, ale zvažuji (závidím pražandám).
Hospitalizace na pozorování: na pozorování jsme už v místní nemocnici byli z jiného důvodu a ukočírovat malého v místnosti 2x4m, v postýlce s kovovou mříží a proleželou matrací, nemožnost ho dát plazit na zem….NIKDY VÍCE (prochodili jsme to tam po chodbě….au, au moje záda), radši pojedu do Prahy.
Zavinovačka napevno: používali jsme první měsíce, pomáhala.
Fénování bříška: používali jsme hojně, po čase jsem zjistila, že ho uklidnilo ne teplo na břiše, ale zvuk fénu. Nějak ho "paralyzoval" a on prostě přestal, stačilo tedy fén zapnout na gauči vedle postýlky a mohla jsem jít alespoň na WC (ovšem pak manžel konstatoval, že to není normální a radši jsme s tím přestali).
Houpání na míči: jedno období nám zabíralo jako uspávání večer, ale byla to krátkodobá záležitost.
Vynechat ze stravy mléko (matka): stalo se.
Nahradit MM umělým: zkoušela jsem, nechce láhev ani pítko, po lžičkách trochu, ale to na náhradu denní porce mléka nestačí.
Alergie na laktózu: kromě bolestí břicha se (dle literatury) projevuje zvracením, průjmem a změnami stolice (u nás nebylo).
Šátek: měla jsem zapůjčený v prvních týdnech, malý ještě nebyl zpevněný a měla jsem problém ho tam "zastrčit", v tomto případě jsem měla být trpělivější nebo pořídit baby vak, zkušenosti pisatelek byly jen pozitivní.
Klokanka (místo kočáru): zvažuji.
Poloha na břiše na spaní: jednu dobu jinak neusnul + navíc hlazení po zádech.
Přesunout postýlku: malý v ní téměř nespí, jinak už "spal" na různých místech našeho bytu, se stejným výsledkem.
Rohypnol tbl (matka): naštěstí už je stažen z trhu:, jinak kdo ví….
Pyridoxin tbl (dítě): zvažuji.
Magnesium tbl (matka): již jsem začala užívat, mám nedobrané balení ještě z těhotenství.
Bylinný čaj: oba pijeme (malý po lžičkách) Dětský čaj pro klidný spánek (anýz, meduňka, máta, levandule).
Masáže: snažila jsem se, budu to ještě zkoušet.
Kniha Anne Bacus: Dítě pláče - co dělat: už mám z Portálu Spánek malých dětí, připadá mi, že užitečnější informace najdu na netu (můj názor), ale zvažuji.
VYDRŽET: ano tuto radu slýchám velmi často a milé přítelkyně, SNAŽÍM SE!
Jestli jsem něčí radu opomenula, moc se omlouvám, čtení diskuze a napsání článku mě stálo hodně sil (manžel je služebně pryč). Jako novinku v repertoáru máme (dvě noci zpátky), že po jednom z nočních buzení (kolem 3 ráno) následuje čilá aktivita s převalováním a plazením (buď mám malého nohy na hlavě, nebo ho popotahuju od druhé strany postele, aby nespadl nebo se ozve rána jak narazí hlavou do čela postele, tudíž……..jsme druhou polovinu noci strávili na koberci v pokojíku, jednu peřinu na sobě druhou pod námi.
Článek bych zakončila slovy pisatelky Dagmarjany, které mi moc pomohly: Plačtivé děti, pokud zdánlivě nemají důvod plakat, mnohdy samy důvod neznají. Jsou z nějakého důvodu nešťastné, podrážděné, vzrušivé, neklidné...Nejsou tu spokojené. Třeba jim jen dlouho trvá, než si zvyknou na ten drsný svět, tolik odlišný od tepla a pohodlí v bříšku...kdo ví.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.