Re: Skutečný rozdíl v učivu mezi II. stupněm ZŠ a osmiletým gymnáziem?
sylviano,
mám dítě na gymnáziu ve Vlašimi a neřekla bych, že je lehčí než základka (mám srovnání, kamarádky dcera, co zůstala na místní ZŠ, tu u nás často je a potřebuje pomoci s matikou, přitom si s holkou srovnávají i ostatní učivo). Ale musím říct, že je ke svým studentům nejpřívětivější, co jsem dosud slyšela a četla od jiných rodičů dětí z jiných gymplů a i z různých základek.
To znamená, že třeba primáni a sekundáni mají výuku bez odpoledního vyučování, každý den 8:00 - 13:30, aby měli čas zvyknout si na dojíždění (místních nedojíždějích děcek zase až tolik není), navíc ještě dvakrát v týdnu mají v rozvrhu dvě dvojhodinovky tak, aby stíhali oběd ve dvanáct a tedy dřívější autobusy po konci výuky.
A v podobném duchu je tam všechno, žádný velký stres, naopak velká vstřícnost, takže děti jsou v klidu a podávají rozumné výkony, aniž by musely hodiny trávit nad učením.
Z počátku jsem měla trochu strach, že jde o takové "odlehlé" gymnázium, ale dívala jsem se na loňskou úspěšnost u státních maturit a byla dost vysoká, srovnatelná třeba s benešovským gymnáziem, které je tady v kraji považováno za "extra super". Informace z tohoto gymplu mám také a tam tedy o nějaké extra přívětivosti řeč být nemůže, i když první pololetí také měli trochu mírnější na rozjezd.
Výhoda vlašimského gymnázia je hlavně v tom, že není tak obtížné se tam dostat (Vlašim je poměrně malá a ochota dojíždět z okolí zase není příliš velká, takže nebývá velký převis) a navíc nemají SCIO přijímačky. Ale že by se tam udržel někdo, kdo na to studim nemá, to nevím....
Odpovědět