Předporodní euforie, poporodní euforie, poporodní blues, deprese nebo dokonce psychóza - jsou to jenom prázdné pojmy, nebo reálně existující stavy?
Úryvek z apelujícího dopisu, který vznikl jako reakce na hromadně rozesílaný e-mail. Zmíněná žena pochází z Austrálie, ale tématika poporodní deprese je zajisté transkontinentální. Je zajímavé, jak zkreslené představy o tomto onemocnění panují...
Ještě první dva týdny po porodu jsem žila v představě, že všechno perfektně zvládám.
Zdravím všechny maminky a zárověň prosím o radu těch, které mají podobnou zkušenost jako já.Ta zkušenost se nazývá poporodní deprese. Stále nikde nemohu najít nějaké pozitivní ohlasy na léčbu této „nemoci“.
Nastávající maminka těšící se na miminko očekává, že kojení bude krásným intimním poutem mezi ní a miminkem.
Po návratu domů se novopečené maminky často zmocní pocit paniky a opuštěnosti. Je unavená. Připadá jí, že jí všechno přerůstá přes hlavu, zvlášť pokud je to její první dítě.
Je těžké o něčem takovém psát. Myslela jsem prostě, že láska k dítěti je samozřejmá věc, ale...
A pak následovaly, troufnu si napsat, nejhorší dny mého života umocněné mým šestinedělím...
V dubnu se nám narodila krásná holčička a začal naprostý blázinec. Přesto jsem si udělala trochu času a dala dohromady pár poznámek zachycujících mé konkrétní zkušenosti jakožto novopečené maminky.
Většina z nás si pod pojmem aromaterapie představí přidání oleje do aromalampy. Ovšem přírodní vůně a oleje mají i jiné využití.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.