Bez ohledu na to, jak proběhl porod, se každá maminka musí vyrovnat s určitými obtížemi, které patří k období zvanému šestinedělí.
Čeho by si měly všímat maminky nejmenších dětí? Na co by měly upozornit lékaře? Často se cítí nejisté, zda se v poradně nebudou ptát na banality a neuslyší zase: Ale jděte, to je přece úplně normální...
Téměř všechny matky mohou potvrdit, že když mají dítě u sebe v bezprostřední blízkosti, vyspí se ony samy i dítě mnohem lépe.
Pomalu mi končí rodičovská dovolená a mám důležitý vzkaz pro všechny maminky (i tatínky), kterým tohle období teprve začíná.
Po bezproblémovém, ba úžasném těhotenství, celkem hladkém průběhu porodu (až na tu délku) a narození krásného zdravého chlapečka muselo něco přijít (jak už to tak bývá). V mém případě horor jménem kojení.:-)
Pláč miminek patří mezi nejostřejší a nejsilnější zvuky, jaké můžeme doma zaslechnout (asi 80 až 85 decibelů).
Když jsem před několika lety četla první "román" Denisy Střihavkové, dívky s Downovým syndromem, Na tom záleží, měla jsem takříkajíc "smích i slzy v jednom krajáči"… Měla jsem pocit, že už dlouho jsem se tak čistě a srdečně nebavila, a zároveň jsem byla dojatá.
I vám se narodilo miminko a lékaři či sestřičky na vás chrlí informaci za informací? Nebo právě naopak? Jednou z vašich prvních povinností bude přebalování vaší ratolesti.
S kojením se nadělá spousta humbuku a díky tomu se plno maminek musí cítit strašně, když se jim kojení nepovede.
Tak nějak jsme si zvykli číst články o porodu a různých typech porodů, ale článků o šestinedělí jsem četla jen málo a spíše jsou to takové faktografické výčty různých nemocí nebo komplikací, detailní pocity si asi raději každá maminka nechává pro sebe.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.