Mnoho malých dětí trápí bolesti uší.
Mnoho malých dětí trápí bolesti uší. Je-li batole příliš malé, neumí přesně říci, co ho bolí. Pokud jde o bolest ucha, rodiče ji většinou poznají tak, že má dítě ouško načervenalé, chytá se za něj a je plačtivé. Bolest uší se objevuje nejčastěji při silné rýmě. Malé děti neumějí smrkat, odsávání hlenů je nepříjemné a ne vždy se podaří předejít nahromadění hlenů a bolesti uší zabránit.
Ferrum phosphoricum 15 C – bolest ucha nastupuje pozvolna, teplota do 38 st. C.
Belladona 15 C - náhlé bolesti uší pulzujícího charakteru, červený horký obličej, vysoká teplota
Chamomilla 15 C – vhodná pro děti, které jsou velice přecitlivělé na bolest, snadno se podráždí, mívají záchvaty zlosti, při potížích je nic neuklidní, pořád se něčeho dožadují.
Capsicum anuum 15 C - vhodný na pálivou bolest ucha.
Dávkování: rozpustit 5 granulí v malé PET lahvi v čisté vodě a odpít každých 15 minut, se zlepšením prodlužovat intervaly. Léky lze i kombinovat.
V ideálním případě je možno přidat Aviaire 1x denně 5 granulí, tento homeopatický lék je na lékařský předpis. Kliničtí homeopaté tento lék předepisují svým pacientům i preventivně 1-2x měsíčně v zimním období.
V rámci léčby můžete vyzkoušet i Kneippovu metodu - obklad z hořčičné moučky:
Obklad z hořčičné moučky je starý domácí prostředek užívaný na lehký zánět uší, který dobře snášejí i děti.
Jak na to: Z trochy hořčičné moučky a trochy horké vody umíchejte řídkou kaši. Pak ji natřete na šátek nebo kapesník a na 15 minut přiložte na zanícené ucho.
Pokud bolesti uší nebo vysoké horečky i přesto přetrvávají a do několika hodin nevymizí, je nutno navštívit LÉKAŘE!!! Hnisavý zánět středního ucha je nutné léčit antibiotiky.
Když lékař usoudí, že je nutné ouško píchnout nebo bubínek praskne sám, následné hojení se pomocí homeopatických léků urychlí.
Poznámka: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.
Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
Autorka je viceprezidentkou Homeopatické lékařské asociace.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.