Před několika dny byl manžel nakoupit a přinesl velký pytlík hlívy.
Už třetí měsíc děti zase chodí do školy, nejmladší dcerka je zatím ve školce. Zdá se, že největší radost z toho, že školáci zasedli do lavic a menší děti si hrají v uzavřených třídách, mají bacily.
Mladší syn přišel včera s rýmou, v noci se vzbudil na „hróóózně moc ucpaný nos” a starší syn ráno říkal, že ho asi začíná škrábat v krku. Samozřejmě všichni dostali hned dávku OSCILLA. Adámkovi jsem na rýmu namíchala do školní lahvičky „koktejl” – DULCAMARU (rýma se mu spustila po prochlazení, ve vlhkém počasí – několik dní u nás pršelo) a PULSATILLU (žlutá hustá rýma, ve dne vytéká a v noci je nos ucpaný). Do krabičky se svačinkou dostal pastilku z ISLANDSKÉHO LIŠEJNÍKU a do aktovky kapesník s kapkou OLEJE Z 31 BYLIN. Ráno jsme nos několikrát proplachovali VINCENTKOU s kapkou TEA TREE oleje. Staršímu jsme stříkli do krku PROPOLISOVOU TINKTURU a uvidíme, co bude dál.
Před několika dny byl manžel nakoupit a přinesl velký pytlík hlívy – koupil vlastně lék na posílení imunity. Hlíva je skvělá jako podzimní štít proti nemocem. „Děcka jdou do školy, tak je musíme trochu posílit,” říkal, když hlívu krájel na tenké plátky. Pak ji dal usušit.
Hlíva obsahuje mnoho aminokyselin – arginin, histidin, lysin, tryptofan – a vitamíny – B1, B2, B3, B6, B12, D a K. Dále v hlívě najdeme organické kyseliny a důležité minerály – železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selen, chrom, měď, bor a jod. Důležitou součástí hlívy je velké množství imunostimulačně a radioprotektivně působících polysacharidů (například beta-1,3 D glukan).
Díky všem těmto účinným látkám má hlíva v přírodní léčbě důležité postavení. Má antibakteriální, antivirové, antimykotické i protizánětlivé účinky. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Byly prokázány i preventivní účinky proti onkologickým onemocněním. Pomáhá také s léčbou hemoroidů, křečových žil a ekzémů.
Dnes ráno byla již „tatínkova hlíva” dostatečně usušená, takže každé z dětí dostalo několik menších plátků – jako ŽVÝKAČKU Z HLÍVY. Sušenou hlívu můžeme rozmixovat na prášek a ten přidávat například do čaje nebo užívat na lžičce medu.
Hlíva výborně chutná například:
TIP: Sušenou hlívu v prášku lze koupit v lékárnách i ve formě tablet. Doma usušená vás vyjde daleko levněji (a s krájením vám mohou pomáhat i děti, které ji pak budou ochotněji užívat). Navíc tablety mohou obsahovat i další látky s vedlejšími účinky.
Autorka je učitelkou.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.