Pořád se píše to samé: auta jsou špatná a cyklistická kola lepší. Jistě že je to pravda, když jde o zdraví.
Ale pokud jednoduše nemáte energii na to, abyste své děti vozili do školky na kolech nebo se vydali do obchodu pro pětikilové balení pracího prášku na kolečkových bruslích, nevěšte hlavu. Existuje jedna obrovská výhoda, kterou nemá ani kolo ani brusle – komunikace.
Se svým dítětem či partnerem můžete v autě probrat všechno. Psycholožka Pamela Haag z Botonské univerzity říká: „Nemůžete donutit lidi, aby si na druhé udělali více času. Ale můžete je naučit, jak čas využívat. V autě je obrovský prostor, kdy můžete mluvit a klást otázky.“ Podle nedávného australského průzkumu tráví člověk průměrně skoro více než hodinu denně v autě – takže když zavedete komunikaci v autě, máte vyhráno. „Jde o zvyk. Musíte si zvyknout, že cesta autem slouží k povídání, a ne k poslouchání hudby,“ dodává Pamela Haag.
Do takové změny se musí zapojit celá rodina, tedy všichni v autě. „Řidič nemůže se svým dítětem nebo partnerem během jízdy udržovat oční kontakt, o to víc musí být komunikace smysluplná,“ vysvětluje Haag. Nestačí tedy otázky, jak bylo ve škole a co bylo k obědu. I když i to je výborný rozjezd a mnohem lepší varianta než promarnit hodinu denně v plechové skříni na čtyřech kolech.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.