...ne však v rozporu s výchovnými principy rodičů
Bydlíme s manželovými rodiči v jednom domě a oni nás hodně finančně podporují. V poslední době nám ale také hodně mluví do našich věcí – do vybavování bytu a do výchovy. Také máme rozpory ohledně stravy, např. neustále dětem nabízejí nějaké sladkosti nebo jiné „dreky“. Manžel je zdrženlivý, nechce se s rodiči hádat, když toho od nich tolik dostáváme. Ale já už jsem z toho zoufalá. Začínám si připadat nesvéprávná, protože nemůžu rozhodnout ani o tom, co mě vysloveně štve. Co s tím mám dělat?
Finanční podpora od prarodičů představuje pro mladou rodinu vydatnou pomoc.
Za nevýhodu společného soužití lze považovat především to, že zde zákonitě vzniká více příležitostí k různým nedorozuměním a sporům. Za dítě jsou zodpovědní v první řadě jeho rodiče, kteří by také měli mít v otázkách výchovy rozhodující slovo.
Konflikty s tchánem a tchyní mohou situaci v rodině velice zkomplikovat a někdy negativně ovlivní i vztahy prarodičů s vnoučaty, což nepřináší nic dobrého ani jedné straně. Bývá proto lepší postupovat citlivě a občas raději (v roli „rozumnějšího“) taktně ustoupit, než zhoršit vztahy třeba i na mnoho let.
Z tohoto důvodu vám doporučuji dobře si promyslet, které problémy jsou pro vás natolik důležité, že se kvůli nim vyplatí jít s prarodiči do otevřeného sporu. S manželem přitom postupujte ve shodě. Snažte se, aby dohodnutá pravidla platila jak u vás doma, tak u babičky. Myslete přitom i na to, že přístup prarodičů může být v jednotlivostech opravdu jiný než váš. Jestliže se nejedná o zásadní otázky výchovy, je taková bohatost sociálních vztahů a vzorů chování v rámci rodiny v pořádku a dětem ve výsledku spíše prospívá. Zároveň je přirozené, že prarodiče svá vnoučata trochu rozmazlují.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.