tisk-hlavicka

Tip: Máte zkušenosti s homeopatií? Zapojte se také do naší živé diskuze!

Má Vaše dítě potíže ve škole?

20.9.2012 MUDr. Kateřina Formánková 1 názor

Jaká jsou doporučení MUDr. Kateřiny Formánkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii?

Ve školním věku mají děti nejrůznější problémy, které často souvisí s přetížením organismu. Řada dětí je přetížených mentálně, některé fyzicky a jiné oběma způsoby. Jaká jsou doporučení MUDr. Kateřiny Formánkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii?

Během školní docházky mají děti v posledních letech kromě školy ještě celou řadu jiných povinností. Chodí do nejrůznějších zájmových kroužků, studují jazyky, učí se pracovat s počítačem a v neposlední řadě hodně sportují. Přibylo i vrcholových sportovců s dvoufázovým tréninkem. Takové děti jsou pak hodně unavené a často mají potíže například se špatnou koncentrací ve škole.

Děti, které závodně sportují, by měly pravidelně před tréninkem užívat lék Arnika montana v ředění 9 CH 5 granulí. Další dávku (5 granulí) léku podáváme po tréninku, eventuelně i opakovaně, až do odeznění únavy. Lék minimalizuje únavu po fyzické zátěži a zrychluje hojení úrazů. Je vhodné jej podávat i během závodů, protože zvyšuje výkonnost, harmonizuje organismus, nemá žádné vedlejší účinky a není to přípravek typu dopingových léků.

Jestliže po fyzické zátěži hodně bolí svaly na nohou, nebo má dítě modřiny, použijte lék Arnigel (gel, který hojí drobné úrazy a pomáhá při bolestech svalů z únavy).

Při únavě ve škole vyzkoušejte lék Kalium phosphoricum 9 CH 2 x denně 5 granulí.

Je-li je dítě přetížené z učení, je neklidné a nesoustředěné, potřebuje lék Zincum metallicum 9 CH v dávce 2 až 3x denně 5 granulí.

Pokud se přetížení projevuje zpomaleným myšlením a chápáním, podejte lék Baryta carbonica 9 CH, 2 - 3x denně 5 granulí.

U dětí, které mají při přetížení časté bolesti hlavy, zabírá zpravidla velmi dobře Calcarea phosphorica 15 CH ráno před školou. Tento lék v ředění 9 CH funguje výborně také u nočních bolestí dolních končetin, zvláště holenních kostí a kolen (tzv. růstové bolesti). Lék podáváme každý večer 5 granulí a v případě bolestí během noci přidáme ještě jednu dávku.

V zimních měsících léčbu doplníme vitaminem D a zvýšeným přísunem vápníku ve stravě (např. ovesné vločky, tvrdé a tvarohové sýry, jogurty bez škrobu a umělých cukrů). Děti, které trpí růstovými bolestmi, by měly vyloučit ze stravy tavené sýry, protože obsahují velké množství fosfátů, které vyplavují vápník z kostí.

Dalším problémem školních dětí bývají bolesti břicha, které jsou většinou vázány na stres. Náhlá a intenzivní bolest břicha při akutním strachu nebo úleku většinou rychle ustoupí po podání dávky (5 granulí) léku Aconitum 9 CH. Každé akutní bolesti břicha by měl vždy hodnotit lékař, aby vyloučil náhlou příhodu břišní, která může být životu nebezpečná. U stresových bolestí břicha často pomůže lék Colocynthis 9 CH každých 10 minut do odeznění bolestí, které se výrazně zlepšují stočením do klubíčka.

Děti, které špatně jí a při stresu se nechutenství ještě zvýrazní, potřebují lék Lycopodium 9 CH - ráno a a v 5 hodin odpoledne 5 granulí. Jedná-li se o dítě, které se velmi dobře učí a je ctižádostivé, přidáme ještě Lycopodium 30 CH každou neděli 5 granulí.

Dětem, které si ve stresu okusují nehty, pomáhá lék Kalium bromatum 9 CH 3x denně 5 granulí do zlepšení stavu (lék je výhradně na lékařský předpis). Jestliže si nehty okusuje dítě, které je velmi uzavřené, špatně se seznamuje a nekomunikuje ani doma, vyzkoušejte lék Natrum muriaticum 15 CH 1 x denně 5 granulí po dobu 2 měsíců.

Řada dětí je hodně vázaná na domov a rodiče. Pokud dítě z těchto důvodů nechce například odjet do školy v přírodě, podávejte lék Pulsatilla 15 CH, 1 x denně 5 granulí po dobu 2 měsíců. Děti typu Pulsatilla jsou výrazně mazlivé, často pláčou kvůli každé maličkosti a adaptace na jakékoli cizí prostředí (školka, škola) je vždy velmi obtížná.

Některé děti mají problém s cestováním z jiného důvodu - a to kvůli pravidelné nevolnosti v dopravních prostředcích. V tomto případě zkuste podávat lék Cocculine 1 tabletku večer před cestou, ráno a pak ještě během jízdy opakovaně, vždy jednu tabletku, pokud znovu nastanou potíže. Lék má velkou výhodu proti Kinedrylu (klasický lék na nevolnost) - je účinný a netlumí pozornost.

Častým problémem školních dětí bývají také opakované infekce dýchacích cest a zvětšené nosní a krční mandle. V období podzimu a zimy můžeme posílit imunitní systém dítěte podáváním léku Oscillococcinum, který se dává jako prevence virových onemocnění. Lék podáváme 1x týdně jednu dávku, což je jedna ampulka léku. V případě akutního stavu podáváme každé čtyři hodiny jednu dávku až do zlepšení stavu. Lék je výhodné podávat zvláště dětem, které chodí v zimě do kurzu plavání a to vždy v den, kdy jdou na bazén.

Při zvětšení krčních mandlí vyzkoušejte lék Baryta carbonica 9 CH 1x denně 5 granulí po dobu 3 měsíců. Mělo by dojít k výraznému zmenšení mandlí. Pokud se stav nelepší, je nutné vyhledat lékaře homeopata a dát lék s větší podobností. U chronické angíny funguje velmi dobře lék Mercurius solubilis 9 CH, 2x denně 5 granulí. Lék je určen dětem, které často sliní v noci na polštář, po ránu pociťují zápach z úst a mají výrazně povleklý jazyk.

U dětí se zvětšenou nosní mandlí pomůže lék Agraphis nutans v ředění 9 CH, 5 granulí 2x denně po dobu 3 měsíců. Lék je pouze na lékařský předpis.

Trpí-li dítě chronickou rýmou a i přes podávání různých kapek a jiných léků se stav nelepší, vyzkoušejte lék Thuya 9 CH 2x denně 5 granulí minimálně 2 měsíce.

Při chrapotu, během zvýšené hlasové námahy, nebo při infektu vyzkoušejte lék Homeovox, každou hodinu 2 tabletky. Při zlepšení intervaly mezi dávkami léku prodlužujeme a lék postupně vysadíme.

Ve školním věku mohou mít děti celou řadu dalších potíží, které může homeopatie vyléčit, složitější stavy by ale měl vždy řešit lékař, odborník v homeopatii.

Poznámka redakce svethomeopatie.cz: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Názory k článku (1 názorů)
aneb nevědí co činí .kili. 21.9.2012 13:48




Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.