A už je to tady! Venku se prudce ochladilo a onemocněních horních cest dýchacích přibývá. Ráno se ve školce šatnou prolíná kašel, smrkání, děti jsou unavené…
Rodiče musí do práce, takže s dítkem "šup do kolektivu" a uvidíme, jak to dopadne. Na jednu stranu to chápu. Jako matka právě zdravého dítka již méně, neb se samozřejmě obávám, že se bacily po školce roznesou a nakonec doma nezůstane jen to jedno kašlající dítko, ale rovnou půlka třídy. To je však realita, s níž nic neudělám. Budu-li k sobě upřímná, i já dám jednou za čas svého syna do školy s mírným kašlem se slovy: "Teď bude kašlat až do jara, to je normální." Je pravdou, že od té doby, co má od lékaře vybraný homeopatický konstituční (terénní) lék je to s jeho nemocemi "zlaté".
Nicméně viróza potká v průběhu chladných měsíců zřejmě každého z nás. "Podzimní období, kdy se zvyšuje nemocnost, je pro děti velmi těžké. Zejména děti do 5 let, které nemají zralou imunitu, jsou často umisťované do kolektivů, kde nejsou zcela zdravé děti. Navíc mají velmi malé "anatomické prostory" a tak je od prosté rýmy jen malý krůček k onemocnění uší, hrdla i plic.", říká dětská lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková. "Velmi podstatnou roli hraje i nedostatečná rekonvalescence. Ideální je ponechat si dítě po nemoci v domácí péči, a to po dobu nejméně tří týdnů. Neboť další infekty, s nimiž se dítě v kolektivu setká, zhoršují reakční způsob obrany a pak většinou infekty končí podáním antibiotik i léků na alergii."
Dávám paní doktorce Budkové za pravdu, ale přiznejme si, pokud nejste žena v domácnosti, který zaměstnavatel vám umožní měsíční nemocenskou "dovolenou"? Pokud navíc nemáte k ruce babičky nebo chůvu, pak moc možností nemáte.
V naší homeopatické poradně řeší lékaři podobná onemocnění často. Jako například paní doktorka Budková, která řešila dotaz paní Petry, jejíž 4letá dcera již třetím týdnem pokašlává. Její onemocnění se projevilo rýmou a kašlem a protože po pár dnech vypadala celkem fit, dala jí maminka s mírným kašlem zpět do školky. Týden na to měla 2 dny teplotu a stěžovala si na bolest uší. Maminka naštěstí ví, že s bolestí uší si umí hezky poradit homeopatika, což potvrdil i následný nález z ORL. Malá Míša šla tedy opět do školky, ale do týdne se u ní projevila únava, bolest hlavy, ucpaný nos. Její stav se zhoršoval na čerstvém vzduchu.
"U malé Míši se pravděpodobně jedná o virový recidivující infekt. Proto jsem mamince pro akutní stav onemocnění doporučila toto léčebné schéma:
Oscillococcinum 3x denně 1 tubu – po dobu 3 dnů
Belladona 9 CH - 4x denně 5 granulí (4 dny)
Kalium muriaticum 9 CH - 4x denně 5 granulí (souběžně s Belladonou po dobu 4 dnů)
Pokud by se Míša v noci probudila, doporučila jsem podání homeopatického léku Pulsatila 15 CH v dávce 5 granulí jednorázově až do úlevy.
U "školkových" dětí vždy doporučuji vyhledat lékaře-homeopata, který po důkladném rozhovoru najde dítěti jeho terénní homeopatický lék."
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.