3.1.2013 18:52:28 liška_chlupatá
Re: Homeopatie asi funguje
Trochu (pa)vědy
Kritika obhájců školní medicíny vychází z jejich vlastních představ, že látka může účinkovat pouze tehdy, je-li vůbec přítomná. Aby to dokázali, předpokládají tedy, že je tato představa správná. Kočka se tedy kou¬še do vlastního ocasu. Homeopatie naproti tomu vůbec netvrdí, že pracuje s chemickými účinky, nýbrž s informacemi, které jsou nehmotné.
Fyzikové už dost dlouho vědí, že např. čistá voda může klid¬ně nosit informace. Voda a jiná rozpouštědla znají četné roz¬dílné metastabilní stavy energie, jejichž molekulární struktu¬ry jsou vždy závislé na tom, co bylo předtím. Matematik K. W. Kratky vyvinul v roce 2004 fyzikální počítačový mo¬del, který zkoumá molekulární clustery (shluky) v kapalinách, a zveřejnil výsledky svého výzkumu v časopisu Research in Complementary and Classical Natural Medicine (11, 2004). Z jeho výpočtů vyplynulo, že molekulární struktury rozpouš¬tědla se dají silně ovlivnit homeopatickým potencováním a původně obsažené cizí látky mohou iniciovat směr tohoto ovlivňování.
Přirozeně je to, jen teorie, naznačující, jak by mohla homeo¬patie fungovat, nikoli důkaz, že tomu tak skutečně je. Teorie odvozená z Kratkyho clusterových výpočtů je však nejen možný pokus vysvětlit, jak účinkují homeopatické vysoké potence, ale mohla by rovněž vyložit, proč je potencování něco mnohem víc než pouhý rituál.
Odpovědět