Podle lékařských studií se více než 99 % dětí rodí se zdravýma nohama. S přibývajícím věkem se však počet vad nohou zvyšuje. Co proti tomu můžeme dělat?
Takové malé dobrodružství jedné maminky na cestě s 1,5 ročním klučíkem.
Ve svém vývoji má člověk několik typů vlasů. Před narozením, v maminčině bříšku má dítě na hlavičce jemné, měkké, většinou nepigmentované vlásky, které donošeným dětem vypadnou ještě před narozením.
Mám psát diplomovou práci a nechce se mi, no. Měla bych se aspoň učit, ještě nemám několik zápočtů, ale štve mi to. Malá Bětuška si vedle mne chrastí s chrastítky a taky se jí nechce – spát.
Mezi jednu z velmi důležitých psychických potřeb, jejíž kvalitní uspokojování umožňuje rozvoj dítěte, patří jeho pevné zakotvení v životě. Každé dítě potřebuje někam patřit – k lidem, k místům i k věcem. To vše spoluvytváří jeho identitu.
"Každý muž chce syna, ale podvědomě touží po dceři..." Tomuto tvrzení dá za pravdu mnoho mužů. Proč však je tomu tak? Otcové jsou totiž prvními muži v životě svých dcer a ony většinou posledními ženami, které ještě dokážou ovlivnit...
Dovolím si podělit se s Vámi o perly v podobě větiček, které jsem za svoje zatím poměrně krátké mateřství zaslechla a byly pro mne hodny zapamatování si.
Těm z vás, kteří pamatují dobu totalitní, nebude jistě jméno proslulého sovětského pedagoga A. S. Makarenka neznámé. Ale jaké byly jeho názory a co propagoval - pochopitelně v rámci výchovy "nového socialistického člověka"? Podívejme se na ně!
Často přemýšlím, jestli jsem tak neschopná matka nebo jestli mám tak zlobivé děti. Nikdo v mém okolí takové problémy neřeší.
Nedávno jsem se s tříletou dcerou, hospitalizovanou se zápalem plic, vrátila z nemocnice
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.