Děti se někdy chovají a mluví způsobem, který nás dokáže pořádně naštvat. Snadno se psychologům říká „hlavně se v takových situacích nerozčilujte, nevztekejte, nejednejte zkratkovitě“. Jenže kdo má zůstat v klidu, když dítě řekne takovou drzost, když už po několikáté udělá stejnou hloupost!
Rodiče, kteří se pravidelně zúčastňovali schůzek SRPŠ (sdružení rodičů a přátel školy), velmi dlouhou dobu přemlouvali našeho pana ředitele, aby se konala škola v přírodě.
Pasivní konzumace knih (čtení) chronicky potlačuje všechny smysly.
V prvním článku s šokujícími fakty o fyzickém trestání dětí, jako novém fundamentalistickém trendu v Americe, jsem vám řekla, že na druhé straně je stejně mohutná, ne-li mohutnější řada odpůrců.
Mnoho rodičů i učitelů vychází ve vztahu k dětem s plnou vážností z presumpce viny.
A s nimi znovu ta zapeklitá otázka všech rodičů, každoročně se opakující: KAM S NÍM?
V rodinách, především tam, kde mají děti problémy s učením, školní kolotoč velmi výrazně zasahuje do rodinného života.
Výsledky výzkumů dokazují, že růst násilí ve společnosti je z velké části zapříčiněn prezentací násilí dětskému publiku v televizi, ve filmech a videohrách.
Jednou z nejtěžších věcí pěstounství je pochopit a přijmout těžké úrazy na duši dítěte. Jestliže platí u dítěte očekávaného a milovaného, že ho máme co nejvíce povzbuzovat a chválit, u dítěte přijatého to platí tisíckrát víc.
Silné výrazy – v podobě slovního ponižování – mohou v nejednom případě dlouhodobě narušovat a poškozovat výchovný vztah mezi rodiči a dětmi.
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.