Nejsou to ani dva měsíce, co jsem se těšila, že skončim školu a budu se věnovat výhradně dětem - jenže to by se mě u obhajoby nesměli zeptat, jestli budu pokračovat v tom, co jsem začala.
Možná jo...
záleží, jestli vás tady na Rodině zajímá, k čemu a jaké jsou alternativní školy.
Mám tady pro vás dva citáty:
Vzdělávání je pro mnohé chození na místo, kterému se říká škola, a kde je někdo nutí naučit se něco, co se moc učit nechtějí, pod hrozbou, že se stane něco zlého, když to neudělají - spousta lidí takové hry nemá ráda a ukončuje je co nejdřív.
(J. Holt: Jak se děti učí)
Naprostá většina z nás dospělých nezažila nic jiného, než vyučování přesně podle rozvrhu hodin, převážně s frontálním výkladem učitele před řadami lavic, se zkoušením, písemnými pracemi, známkováním, "nachytáváním" žáků při chybách, školu, kde bylo hodně strachu i nudy. Málokdo z nás si uvědomuje a připouští, co všechno mu škola neposkytla, co v něm nerozvinula, ba co v něm i zničila. A tradiční vzdělávání intenzivně vnuká žákům přesvědčení, že to jsou především oni sami, kteří mohou za své neúspěchy (kdyby se byli víc učili, kdyby byli dávali víc pozor, kdyby...).(S. Kovaliková: Integrovaná tematická výuka)
Takže teď už asi tušíte, jak já to vidim se školou. A co vy? Třeba patříte mezi rodiče, pro které jsem vytvořila stránky o alternativních školách v ČR. Můžete si je prohlédnout na www.webpark.cz/alternativy.
A můžeme si i pomoci ...když mi k těm stránkám napíšete nějakou poznámku, či smysluplnou kritiku ...a nebo když vás napadne nějaký úplně jiný způsob, jak přispět k informovanosti rodičů - třeba těch, kteří nemají přístup na internet.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.