15.6.2003 15:03:11 Sosan
Re: Jak to je doopravdy Sosane ?
> "mysleti znamená h...o vedetí.."
-----------------
Já si zase z matematiky pamatuji, že kdo měl správně výsledek (protože ho opsal od souseda), ale špatně postup, dostal stejně 5. Pokud něco tvrdím, musím umět i vysvětlit, proč.
-----------------
> Priznám se, ze o jediné pravde nic nevím, ale zajímá me to, z ciste filosofického hlediska, a ráda se nechám poucit.
Já jsem vycházela z pojmu subjektivní, objektivní, absolutní. Ale zádny filosof nejsem. Nechala jsem se inspirovat ucebnicí a napadlo me pár otázek.
Co pro tebe znamená pojem rodina, umení, nábozenství, filosofie?
-----------------
Nevím, jak to má souviset s parvdou? Každému vyhovuje něco jiného, ale např. se všichni shodneme na tom, jestli prší či svítí sluníčko. (A taky asi na tom, jestli kolem sebe vidíme anděly nebo ne.)
-----------------
> a) s cizí zenou v cizím pokoji
-----------------
Ta písnička se mi nelíbí, jako celé to album. Možná až budu ještě zatrpklejší stařík, tak tomu přijdu na chuť.
-----------------
b) fotografie, reportáz, dokument, návod k pouzití, kucharsky recept
-----------------
Souhrnně snad dokumenty a technická literatura - no, celkem nic moc emotivního, návody stojej často za prd (hlavně překlady - doporučuji raději vždy přelouskat anglický originál) a kuchařky také nejsou na 100%. Zejména ta "Vaříme dětem" od Petra Horana - tam třeba děláte těsto, a když smícháte ingredience v předepsaném poměru, tak ta hmota vůbec nevytvoří těsto, nebo to nedrží pohromadě, nebo to minimálně nakonec není k jídlu :-) Vysvětluje se to rozdílnou nasákavostí celozrnné mouky, ale já mám spíš dojem, že někdo v normálních receptech jen vyměnil klasické suroviny za ty zdravé a ani to nezkusil uvařit.
-----------------
> c) d) lzi, preludy, bláboly
-----------------
To jsou souhrně myšlenkové konstrukce, o kterých si myslím, že je špatné jim věřit, protože podávají chybný obraz o světě kolem nás. Poznají se podle toho, že je nelze prokázat a naopak lze vyhledat mnoho jiných, stejně neprokazatelných myšlenkových kontrukcí (např. z jiných náboženství), které jim zcela odporují. Něž věřit celý život nějakému nesmyslu a po smrti si pak vyčítat, jakej sem byl naivka, to si raději přiznám, že to nevím, že je mi to asi skryto z nějakého důvodu a nechám se překvapit. Osobně z toho viním i kněží. Proč se stále drží svých dogmat a nenastudují raději všechna světová náboženství, aby si udělali o Bohu lepší představu? Určité spojitosti tam jsou, ale v detailech se to liší velmi zásadně.
Odpovědět